Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

 

 

Yunan mahkemesi infaz edilen adamları temizledi

  • Listed: Nisan 17, 2018 4:15 pm

Escort İlan Açıklaması

Karar, sanıklardan birinin torununun dedesinin ismini, mahkemede ve resmi okul ders kitaplarında toplanması için verilen bir kavgayı takip eder.
Üç eski başbakanı ve eski genelkurmay başkanı olan altı kişi, 1922-1922 yıllarında Türkiye’ye karşı 1919-1922 savaşını kaybettikten sonra bir halk hoşnutsuzluğu dalgasıyla hüküm sürmüştü.
Rüşvetden sonra, hala Küçük Asya felaketi olarak üzüldü, onbinlerce Yunan, Türkiye’den batıya zorlandı ve Yunanistan’ın bölgesel egemenlik umutları parçalandı.
Yüksek Mahkeme yargıçları, 1922 askeri mahkemesinde bulunmayan savunmayı delil kabul etmek ve suçlu kararı reddetmek için 3-2 oy kullandı.
Karar, eski başbakan Petros Protopapadakis’in torununun temyizinden memnun kaldı.
Michalis Protopapadakis, “Bir adaletsizlik tersine döndüğünden büyük memnuniyet duyuyorum.” Dedi.
“Ben bu insanların ruhlarının bu gece aklına geleceğini ve şimdi haklı olduklarını kesin olarak biliyorum. Çünkü mağdurun kendilerine ait hiçbir eylemden ziyade tatsız koşullara düştüler.”
1922’de atış timi tarafından idam edilen altı adam uzun süredir günah keçisi olarak görülüyor ve Yunanistan’ın yenilgisine sebep olma niyetinde değildi.
Tarihçiler, ordunun ağır kayıpları, binlerce yıldır kurulmuş olan toplumların kökünün kalkması ve Bizans’ın yüceliklerini yeniden canlandıran yeni bir Yunan imparatorluğunun çöküşünün çöküşü gibi bir halkı rahatlatmak için kurban edildiğine inanıyor.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.